Pavlov  a okolí

Místo klidu a pohody

První písemná zmínka o obci Pavlov se datuje až k 11. století. Na počátku 13. století byl nad Pavlovem postaven hrad Děvičky. Dnes je to velmi často turisticky navštěvované místo.

 Pavlov je obec spadající do okresu Břeclav. Leží na úpatí Pavlovských vrchů u jižního břehu vodní nádrže Nové Mlýny. Nedaleko od Pavlova (asi 8km jižně) se nachází město Mikulov. Je to nevelké město rozlohou, avšak velké svou historií. Dalšími městy, kterým by jste se při výletě na Jižní Moravu neměli vyhnout jsou Valtice a Lednice. 

Valtice leží hned vedle rakouských hranic. Nabízí nevšední pohled na valtický zámek, radnici a spousty dalších památek, které jsou součástí Lednicko-valtického areálu. Tento areál, do kterého spadá samozřejmě i město Lednice, je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V Lednici je zase k vidění místní zámek, palmový skleník u zámku, atd. 

Pokud by jste však nechtěli navštívit okolní města, nezoufejte, Pavlov dokáže nabídnout neméně hodnotné prožití volných chvílí. Výhled z Pálavy při soumraku do okolí se vám jistě vryje do paměti. Stejně tak místní úzké uličky plné sklepů rozhodně očarují nejednoho návštěvníka.